sportlampa.hu

Masz pytanie? info@sportlampa.com

Kategorie
sportlampa.hu

Masz pytanie? info@sportlampa.com

  • Kategorie
    • Latarka czołowa
    • Latarki
    • Światła rowerowe
    • Baterie
    • Ładowarki
    • Akcesoria + Zrób to sam.
    • Pchli targ
  • Promocje
  • Nasze topowe marki

Warunki zakupu

  • Ogólne warunki umowne
  • Informacja o ochronie prywatności
Ogólne warunki umowne
Preambuła i nota prawna: Dane usługodawcy (sprzedawcy, firmy)

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2025

Witamy na naszej stronie internetowej. Dziękujemy, że wybrali Państwo nasz sklep. Doceniamy zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące niniejszego Regulaminu, korzystania ze strony internetowej, poszczególnych produktów, procesu zakupowego lub chcieliby Państwo omówić indywidualne potrzeby z nami, prosimy o kontakt z naszym personelem, korzystając z danych kontaktowych podanych poniżej!

Nazwa firmy: Weisson Ltd.

Siedziba: Węgry, 2241 Sülysáp, ul. Tápió 3.

Adres korespondencyjny: Węgry, 2241 Sülysáp, ul. Tápió 3.

Organ rejestrujący: Sąd Okręgowy w Budapeszcie

Numer rejestru handlowego: 13-09-193431

Numer identyfikacji podatkowej: 14585445-2-13

Numer VAT UE: HU14585445

Reprezentant: Rozina Rita Székely

E-mail: info@sportlampa.com

Strona internetowa: http://sportlampa.ro

Numer konta (dla płatności w HUF): 11600006-00000000-32039933 (Erste BANK)

Numer IBAN (dla płatności w EUR): BE85967165874006 (WISE)

Numer IBAN (dla płatności w RON): LT493250088935429081 (Revolut)

Informacje o dostawcy usług hostingowych

Nazwa: UNAS Online Ltd.

Siedziba: Węgry, 9400 Sopron, ul. Kőszegi 14.

Kontakt: unas@unas.hu

Strona internetowa: unas.hu

Zakres stosowania i akceptacja regulaminu, obowiązujące przepisy prawne

Treść umowy zawartej między nami określają nie tylko obowiązujące przepisy prawa, lecz także niniejszy Regulamin (dalej: „Regulamin”). W związku z tym Regulamin ten reguluje prawa i obowiązki zarówno Państwa, jak i nasze, warunki zawarcia umowy, terminy realizacji, warunki dostawy i płatności, zasady odpowiedzialności, a także warunki korzystania z prawa odstąpienia od umowy. Informacje techniczne nieujęte w niniejszym Regulaminie, a niezbędne do korzystania ze strony internetowej, dostępne są w materiałach informacyjnych zamieszczonych na stronie internetowej.

Przed złożeniem zamówienia są Państwo zobowiązani do zapoznania się z postanowieniami niniejszego Regulaminu.

Język i forma umowy

Językiem umów zawieranych zgodnie z niniejszym Regulaminem jest język rumuński.
Umowy zawierane zgodnie z niniejszym Regulaminem nie są uznawane za umowy pisemne i nie są archiwizowane przez Sprzedawcę.

Obowiązujące prawo

Niniejsza umowa (Regulamin) podlega – zgodnie z dyrektywami UE – węgierskim przepisom prawa i regulacjom administracyjnym, w tym w szczególności:

  • Ustawa CLV z 1997 r. o ochronie konsumentów

  • Ustawa CVIII z 2001 r. o niektórych aspektach handlu elektronicznego i usług społeczeństwa informacyjnego

  • Ustawa V z 2013 r. – Węgierski kodeks cywilny

  • Rozporządzenie rządowe 151/2003 (IX.22.) w sprawie obowiązkowej gwarancji na dobra trwałego użytku

  • Rozporządzenie rządowe 45/2014 (II.26.) w sprawie szczegółowych zasad dotyczących umów między konsumentami a przedsiębiorcami

  • Rozporządzenie ministerialne 19/2014 (IV.29.) w sprawie zasad postępowania dotyczących zarządzania gwarancjami i roszczeniami gwarancyjnymi na dobra trwałego użytku sprzedawane na podstawie umów zawartych między konsumentami a przedsiębiorcami

  • Ustawa LXXVI z 1999 r. o prawie autorskim

  • Ustawa CXII z 2011 r. o samostanowieniu informacyjnym i wolności informacji

  • Rozporządzenie (UE) 2018/302 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie przeciwdziałania nieuzasadnionemu blokowaniu geograficznemu i innym formom dyskryminacji ze względu na obywatelstwo, miejsce zamieszkania lub siedzibę klienta na rynku wewnętrznym oraz zmiany rozporządzeń (WE) nr 2006/2004 i (UE) 2017/2394 oraz dyrektywy 2009/22/WE

  • Rozporządzenie (UE) 2016/679 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych oraz uchylające dyrektywę 95/46/WE

  • Rozporządzenie rządowe 373/2021 (VI.30.) w sprawie formy umów sprzedaży towarów, dostarczania treści cyfrowych i usług cyfrowych między konsumentami a przedsiębiorcami

Klauzula rozdzielności, kodeks postępowania

Jeśli jakakolwiek część niniejszego Regulaminu okaże się niekompletna lub nieważna prawnie, pozostałe części umowy pozostają w mocy, a w miejsce nieważnych lub brakujących zapisów zastosowanie będą miały odpowiednie przepisy prawa.
Sprzedawca nie posiada kodeksu postępowania zgodnie z ustawą zakazującą nieuczciwych praktyk handlowych wobec konsumentów.

Ceny i fakturowanie

Ceny i fakturowanie

Ceny podane są w PLN, w tym podatek VAT.

Stawka VAT w Polsce: 23%.

Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen od czasu do czasu z powodów handlowych. Takie zmiany cen nie mają zastosowania do już zawartych umów. Jeśli sprzedawca podał błędną cenę i otrzymał zamówienie na dany produkt, ale strony nie zawarły jeszcze umowy, sprzedawca postępuje zgodnie z sekcją „Procedura w przypadku błędnej ceny”.

Procedura w przypadku błędnej ceny

Następujące ceny uznaje się za oczywiście błędne:

  • cena 0 PLN,

  • cena obniżona o rabat, jeśli rabat został błędnie wskazany (np. dla produktu w cenie 100 PLN z rabatem 20%, podana cena wynosi 30 PLN).

W przypadku błędnie podanej ceny, sprzedawca oferuje możliwość zakupu produktu po prawidłowej cenie, a kupujący może zdecydować na podstawie tych informacji, czy chce zamówić produkt po tej prawidłowej cenie, czy anulować zamówienie bez negatywnych konsekwencji prawnych.

Fakturowanie elektroniczne

Nasza firma stosuje fakturowanie elektroniczne zgodnie z polskimi przepisami prawa dotyczącymi e-fakturowania. Akceptując niniejszy Regulamin, wyrażają Państwo zgodę na korzystanie z fakturowania elektronicznego.

Zarządzanie reklamacjami i środki zaradcze

Zarządzanie reklamacjami i środki zaradcze

Konsumenci mogą złożyć wniosek o gwarancję na towary lub złożyć skargę dotyczącą zachowań, działań lub zaniechań sprzedawcy za pomocą poniższych danych kontaktowych i metod:

  • Na piśmie za pośrednictwem następującej strony internetowej: https://www.sportlampa.pl/

  • Na piśmie na następujący adres e-mail: info@sportlampa.com

  • Na piśmie pocztą: Węgry, 2241 Sülysáp, Tápió u. 3.

  • Ustnie osobiście pod numerem telefonu: +36204603647

Konsument może wyrazić swoje obawy ustnie lub na piśmie wobec firmy dotyczące zachowań, działań lub zaniechań firmy lub osoby działającej w jej imieniu lub interesie, bezpośrednio związanych z dystrybucją lub sprzedażą towarów konsumentom.

Firma jest zobowiązana do szybkiego zbadania skarg ustnych i podjęcia odpowiednich działań naprawczych, jeśli to konieczne. Jeżeli konsument nie zgadza się z rozpatrzeniem reklamacji lub jeśli natychmiastowe zbadanie reklamacji jest niemożliwe, firma ma obowiązek niezwłocznie zarejestrować reklamację i jej odpowiedź. W przypadku reklamacji składanych ustnie osobiście firma musi zapewnić konsumentowi kopię tej reklamacji na miejscu. W przypadku reklamacji składanych telefonicznie lub za pomocą innych usług komunikacji elektronicznej firma musi wysłać konsumentowi merytoryczną odpowiedź w terminie 30 dni, wraz z wyjaśnieniem zgodnym z wymaganiami odpowiedzi na reklamację składaną na piśmie. W przeciwnym razie firma musi postępować zgodnie z procedurą dotyczącą reklamacji pisemnych.

Z wyjątkiem przypadków przewidzianych innymi bezpośrednio stosującymi się aktami prawa Unii Europejskiej, firma ma obowiązek udzielić merytorycznej i weryfikowalnej odpowiedzi w terminie trzydziestu dni od otrzymania reklamacji pisemnej i podjąć odpowiednie działania w celu poinformowania konsumenta o wyniku. W przypadku odrzucenia reklamacji firma musi na piśmie poinformować konsumenta o organie lub instytucji ds. alternatywnego rozwiązywania sporów, która może rozpocząć procedurę w zależności od natury reklamacji. Informacje te muszą również zawierać lokalizację, dane kontaktowe telefoniczne i internetowe oraz adres pocztowy odpowiedniego organu lub instytucji ds. alternatywnego rozwiązywania sporów, zależnie od miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu konsumenta. Informacje te muszą także wskazywać, czy firma złożyła oświadczenie ogólne w odniesieniu do decyzji organu ds. alternatywnego rozwiązywania sporów.

W przypadku, gdy spór konsumencki pomiędzy sprzedawcą a konsumentem nie zostanie rozwiązany podczas negocjacji, konsument ma następujące środki odwoławcze:

Procedury ochrony konsumentów

Reklamacje mogą być składane do organów ochrony konsumentów. Jeśli konsument zidentyfikuje naruszenie praw konsumentów, ma prawo złożyć skargę do organu ochrony konsumentów odpowiedzialnego za jego miejsce zamieszkania. Po rozpatrzeniu skargi organ decyduje o wdrożeniu procedury ochrony konsumentów. Zadania ochrony konsumentów w pierwszej instancji realizowane są przez administrację powiatową i gminną odpowiedzialną za miejsce zamieszkania konsumenta. Na Węgrzech te zadania są realizowane przez administracje powiatowe i gminne, a lista tych organów znajduje się tutaj: http://www.kormanyhivatalok.hu/

Procedury przed organem mediacyjnym

Jeśli odrzucimy Państwa reklamację konsumencką, mają Państwo prawo zwrócić się do organu kompetentnego w miejscu Państwa zamieszkania lub organu mediacyjnego wskazanego przez Państwa w wniosku. Warunkiem wstępnym do rozpoczęcia procedury przed organem mediacyjnym jest to, że konsument najpierw spróbuje rozwiązać spór bezpośrednio z odpowiednią firmą.

Organ mediacyjny przeprowadza przesłuchanie online bez osobistego udziału i za pomocą urządzenia elektronicznego, które umożliwia jednoczesne przesyłanie dźwięku i obrazu (zwane dalej: przesłuchaniem online), chyba że konsument zażąda przesłuchania osobistego.

Firma ma obowiązek wziąć udział w procedurze mediacyjnej, w ramach której jesteśmy zobowiązani do terminowego przesłania naszej odpowiedzi na żądanie organu mediacyjnego. Z wyjątkiem stosowania rozporządzenia (UE) nr 524/2013 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego rozwiązywania sporów konsumenckich i zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 2006/2004 oraz dyrektywę 2009/22/WE, firma ma prawo dojść do porozumienia podczas przesłuchania i zobowiązana jest do zapewnienia udziału osoby odpowiedzialnej. W przypadku przesłuchania online, upoważniony przedstawiciel firmy, który jest uprawniony do zawarcia umowy, musi wziąć udział online. Jeśli konsument zażąda przesłuchania osobistego, przedstawiciel upoważniony przez firmę, odpowiedzialny za zawarcie umowy, musi wziąć udział co najmniej w przesłuchaniu online.

Więcej informacji o organach mediacyjnych można znaleźć tutaj: http://www.bekeltetes.hu
Więcej informacji o organach mediacyjnych kompetentnych terytorialnie można znaleźć tutaj:
https://bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek

Dane kontaktowe niektórych kompetentnych organów mediacyjnych:

Organ mediacyjny w Budapeszcie
Adres: Budapeszt
Jurysdykcja: Budapeszt
Kontakt:
Adres: 1016 Budapeszt, Krisztina krt. 99. I. em. 111.
Adres pocztowy: 1253 Budapeszt, Pf.:10.
Telefon: 06-1-488-2131
E-mail: bekelteto.testulet@bkik.hu
Strona internetowa: bekeltet.bkik.hu

Poprawianie błędów przy wprowadzaniu danych – Odpowiedzialność za dokładność dostarczonych danych

W trakcie procesu składania zamówienia i przed jego finalizacją, masz możliwość zmiany wprowadzonych danych w dowolnym momencie (klikając przycisk „Wstecz” w przeglądarce, otworzy się poprzednia strona, co pozwoli Ci poprawić dane, nawet jeśli już przeszedłeś na następną stronę). Proszę pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za dokładność wprowadzonych danych, ponieważ produkty będą fakturowane i wysyłane na podstawie tych danych. Zwróć również uwagę, że błędnie wprowadzony adres e-mail lub osiągnięcie limitu przechowywania związanego z pudełkiem pocztowym może skutkować brakiem dostarczenia potwierdzenia i niezrealizowaniem umowy. W przypadku, gdy kupujący zakończył zamówienie i zauważy błąd w danych, powinien jak najszybciej zainicjować zmianę odpowiedniego zamówienia. Kupujący może przekazać swoją intencję zmiany błędnego zamówienia drogą mailową na adres e-mail podany przez kupującego podczas składania zamówienia lub telefonicznie.

Korzystanie z witryny internetowej

Rejestracja nie jest wymagana do zakupu.

Wybór produktu i informacje o jego podstawowych cechach

Na stronie internetowej oferujemy informacje o podstawowych cechach produktów dostępnych do zakupu w opisach każdego produktu.

Klikając kategorie produktów na stronie, można wybrać pożądaną rodzinę produktów, a następnie produkty w jej obrębie. Klikając na poszczególne produkty, wyświetli się zdjęcie produktu, numer artykułu, opis oraz cena.

Proszę pamiętać, że zdjęcia produktów mają charakter wyłącznie ilustracyjny i mogą nie zawsze dokładnie odzwierciedlać rzeczywisty wygląd produktu. Kolor, rozmiar i materiał zakupionych produktów mogą różnić się od przedstawionych na zdjęciach.

Podczas zakupu należy zapłacić cenę wskazaną na stronie.

Dodawanie produktów do koszyka

Po wybraniu produktu można dodać go do koszyka w pożądanej ilości, klikając przycisk „Dodaj do koszyka”, bez konieczności zobowiązania się do zakupu lub płatności, ponieważ dodanie produktów do koszyka nie stanowi oferty. Zaleca się dodawanie produktów do koszyka, nawet jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz je kupić, ponieważ pozwala to na zapoznanie się z artykułami, które wybrałeś, oraz na ich przeglądanie i porównywanie na ekranie jednym kliknięciem. Zawartość koszyka można dowolnie zmieniać aż do finalizacji zamówienia – do momentu kliknięcia przycisku „Zamów” – czyli można usunąć artykuły z koszyka, dodać dodatkowe produkty do koszyka lub zmienić ilość produktów według uznania.

Podgląd koszyka

Podczas korzystania z witryny internetowej można w każdej chwili sprawdzić zawartość koszyka, klikając przycisk „Koszyk” u góry strony. Umożliwia to usunięcie artykułów z koszyka lub zmianę żądanej ilości. Po kliknięciu przycisku „Zmień” system wyświetli odpowiednie informacje dotyczące wprowadzonych zmian, w tym cenę produktów, które dodałeś do koszyka. Jeśli nie chcesz wybierać dodatkowych artykułów, możesz kontynuować zakup, klikając przycisk „Zamów”.

Podanie danych klienta

Po kliknięciu przycisku „Zamów” zostaniesz zapytany, czy jesteś nowym czy istniejącym klientem. Jeśli jesteś nowym klientem, możesz wybrać, czy chcesz się zarejestrować i kontynuować zakupy, czy kontynuować zakupy bez rejestracji, klikając odpowiedni przycisk. Jeśli jesteś już klientem i zarejestrowałeś się u nas, możesz się zalogować i kontynuować zakupy. Następnie zostaniesz poproszony o podanie danych klienta. W polu tekstowym „Dane kontaktowe” możesz wprowadzić adres e-mail, imię i nazwisko oraz numer telefonu i musisz określić, czy kupujesz jako firma czy osoba fizyczna. W polu tekstowym „Dane do faktury” wprowadź adres, na który ma zostać wystawiona faktura. Jeśli kupujesz jako firma, możesz tutaj również podać numer identyfikacji podatkowej lub numer VAT UE. W kolejnym polu tekstowym „Dane do wysyłki” system automatycznie zapisuje informacje, które wprowadziłeś w polu „Dane do faktury”. Jeśli chcesz, aby paczka została dostarczona na inny adres niż adres faktury, odznacz pole wyboru, aby móc wprowadzić poprawny adres dostawy.

Przegląd zamówienia

Po wypełnieniu powyższych pól tekstowych, klikając przycisk „Kontynuuj”, przejdziesz do strony „Metody dostawy i płatności”. Tutaj możesz wybrać preferowaną metodę wysyłki (w zależności od adresu dostawy możesz wybrać jedną lub więcej opcji) oraz preferowaną metodę płatności. Na tej stronie, po prawej stronie ekranu, w „Podsumowaniu zamówienia”, możesz wprowadzić kod w polu „Kod kuponu”, jeśli posiadasz voucher rabatowy. Jeśli chcesz dokonać zmian, możesz kliknąć przycisk „Wstecz”, aby wrócić do strony „Koszyk”, gdzie możesz edytować wszystkie wcześniej wprowadzone dane. Jeśli zmiany nie są potrzebne, możesz kliknąć „Kontynuuj”, aby przejść do strony podsumowania po wprowadzeniu metod dostawy i płatności. Tutaj zobaczysz podsumowanie informacji, które wprowadziłeś wcześniej, takich jak zawartość koszyka, dane kontaktowe, fakturowanie i adres dostawy, kwotę, którą zapłaciłeś (nie możesz zmieniać tych informacji tutaj, chyba że klikniesz „Wstecz”) oraz wybrane metody dostawy i płatności. Po prawej stronie możesz wprowadzić dodatkowe informacje w polu tekstowym „Uwagi do kuriera”, które kurier powinien znać podczas dostawy paczki, takie jak dzwonek, preferowana godzina dostawy itp. Jeśli wszystko jest poprawne, kliknij przycisk „Zamów”, aby wysłać zamówienie do naszego sklepu, który rozpocznie następnie jego przetwarzanie.

 

Finalizacja zamówienia (wysłanie oferty)

 

Po upewnieniu się, że wybrane produkty znajdują się w koszyku i że Twoje dane zostały poprawnie wprowadzone, możesz zakończyć zamówienie, klikając przycisk „Zamów”. Dane wprowadzone na stronie nie stanowią oferty sprzedawcy do zawarcia umowy. Dla zamówień zgodnych z tymi warunkami, jesteś uznawany za oferenta. Klikając przycisk „Zamów”, wyraźnie potwierdzasz, że Twoja oferta jest traktowana jako złożona, a Twoje oświadczenie, jeśli zostanie potwierdzone przez sprzedawcę zgodnie z tymi warunkami, wiąże się z obowiązkiem zapłaty. Jesteś zobowiązany do utrzymania swojej oferty przez okres 48 godzin. Jeśli Twoja oferta nie zostanie potwierdzona przez sprzedawcę zgodnie z tymi warunkami w ciągu 48 godzin, okres obowiązkowości Twojej oferty wygasa.

Przetwarzanie zamówienia, zawarcie umowy

Możesz złożyć zamówienie w dowolnym momencie. Sprzedawca potwierdzi Twoją ofertę najpóźniej w następnym dniu roboczym po dniu, w którym oferta została wysłana. Umowa zostaje zawarta w momencie, gdy e-mail z potwierdzeniem wysłany przez sprzedawcę jest dostępny w Twoim systemie pocztowym.

 

Metody płatności i dostawy

 

Metody płatności

Za zamówienie w Sportlampa można zapłacić przelewem bankowym lub online kartą bankową.

Płatność kartą bankową - BARION

Jeśli chcesz zapłacić za zamówienie kartą kredytową, możesz zakończyć transakcję bezpiecznie za pomocą Barion.

Barion Smart Gateway to całkowicie niezależna od banku bramka płatności, która akceptuje karty bankowe oraz waluty elektroniczne. Oprócz swoich nieosiągalnych cen oferuje wiele innowacyjnych funkcji. Po rejestracji, która trwa tylko minutę, korzystanie z systemu staje się jeszcze wygodniejsze. Ponieważ numery kart bankowych są przechowywane w systemie zabezpieczonym certyfikatem PCI DSS, wystarczy podać zarejestrowany adres e-mail i hasło, aby używać przechowywanych kart. W interfejsie webowym Barion raporty, opcje i miesięczne faktury wspierają procesy biznesowe oraz rozliczanie konta firmowego. Transakcje odbywają się w czasie rzeczywistym, a otrzymane artykuły można zobaczyć również w aplikacji mobilnej. Dzięki bezpłatnej aplikacji Barion użytkownicy mogą płacić telefonem w coraz większej liczbie sklepów i restauracji, bez konieczności noszenia gotówki czy karty bankowej. Bezpieczeństwo bankowe jest zapewnione przez nadzór BNM (numer autoryzacji MNB: H-EN-I-1064/2013). Ochrona przed nadużyciem kart bankowych jest zarządzana elastycznie i sprawiedliwie.

Przelew bankowy

Jeśli chcesz zapłacić przelewem bankowym, prosimy o dokonanie przelewu na następujący numer konta:

Weisson Kft.

IBAN: BE85 9671 6587 4006

Kod Swift/BIC: TRWIBEB1XXX

Adres banku: Wise

Prosimy o podanie ID zamówienia w powiadomieniu!

Metody dostawy i czas dostawy

W zależności od lokalizacji, w której składasz zamówienie, możesz wybrać jedną z poniższych metod dostawy:

  • Dostawa do domu

  • DPD Parcel Point

Produkty, które można dodać do koszyka, są rzeczywiście dostępne w magazynie Sportlampa na Węgrzech. W związku z tym zamówienia złożone i opłacone w dni robocze przed godziną 10:00 będą wysyłane tego samego dnia, a my poinformujemy Cię o tym e-mailem, kiedy paczka opuści nasz magazyn.
Twoja paczka zostanie wysłana przez firmę kurierską Cargus. Będą Cię informować za pomocą e-maila lub SMS-a o szacowanym czasie dostawy paczki, która zazwyczaj jest dostarczana pod Twój adres w Twoim kraju w ciągu 2-3 dni roboczych. Jeśli paczka nie dotrze w ciągu 2-3 dni roboczych, prosimy o kontakt z nami pod adresem e-mail: info@sportlampa.com

Czas realizacji

Ogólny czas realizacji zamówienia to maksymalnie 30 dni od potwierdzenia zamówienia. W przypadku opóźnienia ze strony sprzedawcy, kupujący ma prawo ustalić dodatkowy termin. Niezastosowanie się do tego przedłużonego terminu uprawnia kupującego do odstąpienia od umowy. Terminy dostawy, które mogą różnić się od ogólnego czasu dostawy, są zawsze określane dla każdej metody dostawy.

Procedura dla paczek, które nie zostały odebrane

Jeśli kupujący nie zaakceptuje zamówionych i dostarczonych towarów i nie poinformuje sprzedawcy o ich zwrocie w ciągu 14 dni przewidzianych przez prawo, bez uzasadnienia, narusza zawartą umowę z sprzedawcą, co zobowiązuje go do zaakceptowania towaru i przyjęcia świadczenia sprzedawcy. W takim przypadku sprzedawca spróbuje ponownie dostarczyć towary, jeśli uda mu się to uzgodnić z kupującym, ale ponowna dostawa może wiązać się z dodatkowymi kosztami dostawy. Jeśli ponowna dostawa nie powiedzie się lub nie można jej uzgodnić z kupującym, ponieważ kupujący odmawia współpracy, sprzedawca ma prawo natychmiast rozwiązać umowę z kupującym z powodu naruszenia umowy i żądać od kupującego kosztów nieudanej dostawy i zwrotu jako kary. Strony zgadzają się, że e-mail użyty przez kupującego przy składaniu zamówienia będzie uznawany za metodę komunikacji w przypadku rozwiązania umowy i przyjmują do wiadomości, że datą powiadomienia o rozwiązaniu umowy jest data, w której list rozwiązujący staje się dostępny w koncie e-mail kupującego.

Zastrzeżenie praw, Klauzula własności

Jeśli wcześniej zamówiłeś produkty, ale ich nie zaakceptowałeś lub nie odebrałeś (nie dotyczy to sytuacji, gdy skorzystałeś z prawa do odstąpienia od umowy) lub jeśli produkty zostały zwrócone do sprzedawcy oznaczone jako „Nieodebrane”, sprzedawca zrealizuje Twoje zamówienie tylko wtedy, gdy zapłacisz pełną cenę zakupu i koszty transportu z góry.

Sprzedawca może wstrzymać dostawę produktu, dopóki nie sprawdzi, czy cena produktów została opłacona w całości (dotyczy to również sytuacji, gdy cena produktów jest opłacana przelewem bankowym, a kupujący przekaże cenę zakupu w walucie państwa członkowskiego kupującego, a sprzedawca nie otrzyma całkowitej kwoty ceny zakupu i opłaty za dostawę z powodu kosztów wymiany walutowej oraz innych opłat bankowych i prowizji). W przypadku, gdy cena produktu nie została opłacona w całości, sprzedawca może zażądać od kupującego uzupełnienia brakującej kwoty z ceny zakupu.

Prawo do odstąpienia od umowy

 

Informacje dotyczące prawa do odstąpienia od umowy dla konsumentów

Zgodnie z Dyrektywą 2011/83/UE Parlamentu Europejskiego i Rady, jedynie osoba fizyczna działająca poza zakresem swojej działalności gospodarczej lub zawodowej jest uważana za konsumenta, dlatego osoby prawne nie mogą skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy bez uzasadnienia!

Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny zgodnie z Dyrektywą 2011/83/UE Parlamentu Europejskiego i Rady. Na podstawie zawartej umowy sprzedaży pomiędzy konsumentem a sprzedawcą, konsument może skorzystać z prawa do odstąpienia w terminie czternastu (14) dni kalendarzowych. Termin 14 dni rozpoczyna się od dnia, w którym Konsument lub osoba trzecia wskazana przez Konsumenta (inna niż przewoźnik) wejdzie w posiadanie zamówionych towarów. Jeśli umowa sprzedaży obejmuje więcej niż jeden artykuł, który ma być dostarczony osobno, okres czternastu (14) dni kalendarzowych liczy się od dnia otrzymania ostatniego artykułu. Postanowienia niniejszego dokumentu nie wpływają na prawo konsumenta do skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy, jak określono w tej sekcji, między dniem zawarcia umowy a dniem otrzymania Towarów.

Jeśli konsument złożył ofertę zawarcia umowy, konsument ma prawo do jej odstąpienia przed zawarciem umowy, co kończy obowiązkowy charakter oferty zawarcia umowy. Konsument może skorzystać z prawa do odstąpienia, składając wyraźne oświadczenie lub korzystając z formularza odstąpienia dostępnego na stronie internetowej.

Ważność oświadczenia o odstąpieniu konsumenta

Prawo do odstąpienia uznaje się za wykonane w terminie określonym, jeśli konsument wyśle swoje oświadczenie w terminie czternastu dni wspomnianych powyżej. W przypadku odstąpienia lub wypowiedzenia umowy na piśmie wystarczy wysłać oświadczenie o odstąpieniu lub wypowiedzeniu w terminie.
Konsument ponosi odpowiedzialność za udowodnienie, że skorzystał z prawa do odstąpienia zgodnie z tą regulacją.
Po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy, sprzedawca jest zobowiązany do jego potwierdzenia drogą elektroniczną.

Obowiązki sprzedawcy w przypadku odstąpienia konsumenta

Obowiązek zwrotu przez sprzedawcę

W przypadku, gdy konsument odstępuje od umowy zgodnie z Dyrektywą 2011/83/UE Parlamentu Europejskiego i Rady, sprzedawca zwróci całą kwotę zapłaconą przez konsumenta w zamian za towar w terminie czternastu (14) dni od dnia otrzymania powiadomienia o odstąpieniu, w tym wszelkie koszty związane z realizacją umowy, w tym koszt dostawy. Należy pamiętać, że przepisy te nie dotyczą kosztów dodatkowych wynikających z wyboru przez konsumenta innej metody dostawy niż najtańsza metoda dostawy standardowej.

Metoda zwrotu

W przypadku odstąpienia lub wypowiedzenia umowy zgodnie z Dyrektywą 2011/83/UE Parlamentu Europejskiego i Rady, sprzedawca zwróci kwotę należną konsumentowi w sposób identyczny do metody płatności użytej przez konsumenta. Za wyraźną zgodą konsumenta, sprzedawca może zastosować inną metodę zwrotu, ale konsument nie poniesie żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane przez konsumenta, jeśli podał nieprawidłowy numer konta bankowego lub adres pocztowy.

Koszty dodatkowe

Jeśli konsument wybrał wyraźnie inną metodę dostawy niż najtańsza metoda dostawy standardowej, sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu kosztów dodatkowych poniesionych w związku z tym. W takich przypadkach nasz obowiązek zwrotu ogranicza się do ogólnych kosztów dostawy określonych.

Prawo do zatrzymania

Sprzedawca może wstrzymać zwrot kwoty należnej konsumentowi do momentu zwrotu towarów lub dostarczenia jednoznacznego dowodu, że towar został zwrócony. Biorąc pod uwagę, która z tych dat jest wcześniejsza. Wysyłka zwrotów za pobraniem lub z opłatą pocztową nie może zostać zaakceptowana.

Obowiązki konsumentów w przypadku odstąpienia lub wypowiedzenia umowy

Zwrot towarów

W przypadku, gdy konsument odstępuje od umowy zgodnie z Dyrektywą 2011/83/UE Parlamentu Europejskiego i Rady, jest on zobowiązany do natychmiastowego zwrotu towarów, ale nie później niż czternaście (14) dni od powiadomienia o odstąpieniu, poprzez odesłanie ich lub przekazanie sprzedawcy lub osobie przez niego upoważnionej do odbioru towarów. Zwrot zostanie uznany za dokonany w terminie, jeśli konsument wyśle towary przed upływem terminu.

Pokrycie kosztów bezpośrednich związanych ze zwrotem towarów

Konsument ponosi bezpośredni koszt zwrotu towarów. Towary należy zwrócić na adres uzgodniony z sprzedawcą. Należy pamiętać, że nie możemy przyjąć zwrotów za pobraniem lub z opłatą pocztową.

Odpowiedzialność konsumenta za utratę wartości

Konsument ponosi odpowiedzialność za wszelką utratę wartości towarów, która wynika z ich użytkowania ponad to, co jest konieczne do ustalenia ich charakteru, cech i funkcjonowania.
Jeśli, zgodnie z odpowiednimi przepisami, prawo do odstąpienia nie może zostać wykonane lub może być wykonane tylko w określonych warunkach, kupujący nie ma prawa do korzystania z towarów w celach próbnych. Sprzedawca informuje konsumenta, że produkty, w przypadku których nie można skorzystać z prawa do odstąpienia (np. produkty łatwo psujące się), nie są sprzedawane na stronie.

Informowanie konsumenta

 

Informacje na temat prawa do rozwiązania umowy przez konsumentów - osoby fizyczne

Zgodnie z punktem 3 artykułu (1) sekcji 8:1 Kodeksu cywilnego Węgier, tylko osoby fizyczne działające poza zakresem swojej działalności zawodowej, handlowej lub zawodowej mogą być uznane za konsumentów, a więc osoby prawne nie mają prawa do skorzystania z prawa do rozwiązania umowy bez podania przyczyny.

Zgodnie z artykułem 20 Dekretu Rządu 45/2014 (II. 26.), konsumenci mają prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Konsumenci mogą skorzystać z tego prawa w określonym terminie, który rozpoczyna się:

a) w przypadku umowy sprzedaży produktów, aa) w dniu, w którym produkt, ab) w przypadku sprzedaży wielu produktów, gdy każdy z nich jest dostarczany w różnym czasie, kiedy ostatni produkt dostarczony zostanie odebrany przez konsumenta lub osobę trzecią, inną niż przewoźnik, wskazaną przez konsumenta, a ten termin wynosi 14 dni.

Okres odstąpienia od umowy przewidziany w Dekrecie Rządu 45/2014 (II. 26.) wynosi 14 dni, a dodatkowy okres odstąpienia jest dobrowolnie przyjęty przez sprzedawcę w tych TCG, oprócz terminu określonego w ustawie. Postanowienia tej sekcji nie naruszają prawa konsumenta do skorzystania z prawa do odstąpienia w okresie pomiędzy dniem zawarcia umowy a dniem otrzymania produktu.

W przypadku, gdy oferta zawarcia umowy została złożona przez konsumenta, konsument ma prawo do wycofania oferty, co kończy obowiązkowy okres oferty zawarcia umowy.

Jeżeli sprzedawca nie poinformował konsumenta o terminie i innych warunkach skorzystania z prawa do odstąpienia (w szczególności zawartych w § 22 Dekretu Rządu), a także o formularzu odstąpienia zgodnym z Załącznikiem 2, termin odstąpienia wskazany powyżej zostanie przedłużony o 12 miesięcy. Jeśli sprzedawca dostarczył konsumentowi informacje dotyczące wykonania prawa do odstąpienia w ciągu 12 miesięcy od upływu okresu odstąpienia, okres, w którym konsument może skorzystać z prawa do odstąpienia lub anulowania umowy, kończy się 14 dni po dniu przekazania tych informacji.

Deklaracja odstąpienia, wykonanie prawa konsumenta do odstąpienia lub rozwiązania umowy

Konsument może skorzystać ze swojego prawa zgodnie z sekcją 20 Dekretu Rządu 45/2014 (II. 26.) poprzez złożenie jasnej deklaracji w tej sprawie lub skorzystanie z formularza odstąpienia, który może być pobrany ze strony internetowej.

Ważność deklaracji odstąpienia konsumenta

Prawo do odstąpienia uznaje się za wykonane w terminie, jeżeli konsument wyśle swoją deklarację w odpowiednim czasie. Termin wynosi: 14 dni. W przypadku odstąpienia lub rozwiązania umowy na piśmie, wystarczy, że konsument wyśle deklarację odstąpienia lub rozwiązania umowy w terminie 14 dni. Okres odstąpienia przewidziany w Dekrecie Rządu 45/2014 (II. 26.) wynosi 14 dni, a dodatkowy okres odstąpienia jest dobrowolnie przyjęty przez sprzedawcę w tych TCG, oprócz terminu określonego w ustawie. Odpowiedzialność za udowodnienie, że konsument wykonał swoje prawo do odstąpienia, spoczywa na konsumencie. Po otrzymaniu deklaracji sprzedawca jest zobowiązany do potwierdzenia deklaracji odstąpienia konsumenta w formie elektronicznej.

Obowiązki sprzedawcy w przypadku odstąpienia przez konsumenta

Obowiązek zwrotu przez sprzedawcę

Jeżeli konsument odstępuje od umowy zgodnie z artykułem 22 Dekretu Rządu 45/2014 (II. 26.), sprzedawca zwróci pełną kwotę zapłaconą przez konsumenta w terminie 14 dni, w tym koszty związane z realizacją umowy, takie jak opłata za dostawę. Proszę pamiętać, że przepis ten nie dotyczy dodatkowych kosztów wynikających z wyboru przez konsumenta innej opcji dostawy niż najtańsza standardowa opcja dostawy.

Metoda realizacji obowiązku zwrotu przez sprzedawcę

W przypadku odstąpienia lub rozwiązania umowy na mocy artykułu 22 Dekretu Rządu 45/2014 (II. 26.), sprzedawca zwróci kwotę należną konsumentowi za pomocą tej samej metody płatności, która została użyta przez konsumenta. Za wyraźną zgodą konsumenta sprzedawca może zastosować inną metodę płatności, jednak konsument nie poniesie żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane przez podanie przez konsumenta nieprawidłowego lub niekompletnego numeru konta bankowego lub adresu pocztowego.

Dodatkowe koszty

W przypadku, gdy konsument wybrał wyraźnie inną opcję dostawy niż najtańsza standardowa opcja dostawy, sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrócenia kosztów poniesionych z tego tytułu. W takich przypadkach nasz obowiązek zwrotu obejmuje jedynie standardowe opłaty za dostawę.

Prawo do odmowy wykonania

Sprzedawca może wstrzymać zwrot kwoty należnej konsumentowi, dopóki konsument nie zwróci produktu lub nie udowodni w sposób jednoznaczny, że produkt został zwrócony; należy uwzględnić najwcześniejszą z tych dwóch dat. Nie możemy przyjąć przesyłek wysłanych za pobraniem lub z opłatą płatną na adresata.

Obligațiile consumatorului în cazul retragerii sau încetării acestora

Returnarea produsului

În conformitate cu articolul 22 din Decretul Guvernului 45/2014 (II. 26.), în cazul retragerii din contract, consumatorul este obligat să returneze produsul sau să îl predea vânzătorului sau persoanei desemnate de vânzător, fără întârziere și nu mai târziu de paisprezece zile de la notificarea retragerii. Obligația de returnare se consideră îndeplinită dacă produsul este expediat înainte de expirarea termenului.

Suportarea costurilor directe de returnare

Consumatorul suportă costurile directe de returnare a produsului. Acesta trebuie să trimita produsul la adresa vânzătorului. În cazul în care vânzătorul vinde și bunuri la sediul comercial, iar consumatorul își exercită dreptul de retragere personal la sediu, are dreptul de a returna bunurile acolo.

Răspunderea consumatorului pentru amortizare

Consumatorul este responsabil pentru deprecierea produsului cauzată de orice utilizare care depășește utilizarea necesară pentru a determina natura, proprietățile și funcționarea produsului.

Cazuri în care dreptul de retragere nu poate fi exercitat

Dreptul de retragere nu poate fi exercitat în următoarele cazuri:

  • După executarea integrală a serviciului, dacă o obligație de plată este stabilită prin contract și consumatorul și-a dat consimțământul expres înainte de începerea prestării serviciului.

  • Pentru produsele sau serviciile a căror valoare depinde de fluctuațiile pieței financiare.

  • Produse fabricate pe baza instrucțiunilor consumatorului.

  • Produse perisabile sau cu durabilitate scurtă.

  • Produse sigilate care nu pot fi returnate după deschidere din motive de igienă.

  • Produse amestecate inseparabil cu altele după livrare.

  • Băuturi alcoolice, în anumite condiții.

  • Produse pentru care consumatorul a primit un serviciu de reparații urgente.

  • Produse digitale la care consumatorul și-a dat consimțământul înainte de livrare.

Informații privind răspunderea pentru produse și garanția de conformitate

În conformitate cu Decretul Guvernului 373/2021 (VI.30.), produsele vândute în temeiul unui contract cu consumatorul trebuie să îndeplinească cerințele legale de conformitate. Acestea trebuie să aibă funcționalitatea, compatibilitatea, interoperabilitatea și alte proprietăți stabilite în contract. Vânzătorul trebuie să se asigure că produsele sunt conforme și să le pună la dispoziția consumatorului cu toate accesoriile și instrucțiunile necesare.

Executarea defectuoasă și răspunderea pentru produsele digitale

În cazul produselor digitale, vânzătorul este responsabil pentru defectele apărute în termen de doi ani de la livrare, în cazul unui serviciu continuu furnizat pentru o perioadă care nu depășește doi ani. Vânzătorul trebuie să asigure actualizări de securitate și alte actualizări necesare pentru menținerea conformității produsului. Dacă consumatorul nu instalează actualizările la timp, vânzătorul nu va fi responsabil pentru defectele cauzate de acest lucru, cu condiția ca instrucțiunile de instalare să fie clare și corecte.

Aceste informații sunt esențiale pentru consumatori în înțelegerea drepturilor și obligațiilor lor în cazul retragerii din contract sau a defectelor produselor.

 

 

Sprzedaż transgraniczna

Sprzedawca nie rozróżnia między nabywcami dokonującymi zakupu za pośrednictwem strony internetowej na terenie Węgier a tymi spoza Węgier, ale w obrębie Unii Europejskiej. Chyba że postanowiono inaczej w tych warunkach, sprzedawca zapewnia dostawę/odbiór zamówionych towarów na terenie Węgier, a także w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Postanowienia niniejszych warunków dotyczą również zakupów spoza Węgier, gdzie w kontekście tej sekcji "nabywca" oznacza konsumenta, który jest obywatelem lub rezydentem państwa członkowskiego lub przedsiębiorstwem ustanowionym w państwie członkowskim i dokonuje zakupu produktów lub usług w Unii Europejskiej wyłącznie na potrzeby osobiste. "Konsument" oznacza osobę fizyczną działającą poza swoją działalnością handlową, przemysłową, rzemieślniczą lub zawodową.
Główne języki komunikacji i zakupu to węgierski i angielski. Sprzedawca nie jest zobowiązany do komunikowania się z nabywcą w języku narodowym nabywcy, ale będzie używać języka nabywcy, kiedy tylko będzie to możliwe w trakcie komunikacji.
Sprzedawca nie jest zobowiązany do przestrzegania wymagań pozakontraktowych, takich jak etykietowanie lub specyficzne wymagania branżowe przewidziane w prawodawstwie krajowym państwa członkowskiego nabywcy dotyczące odpowiednich produktów, ani do informowania nabywcy o tych wymaganiach.
Przy zakupie u sprzedawcy, obowiązująca stawka VAT jest ustalana zgodnie z obowiązującą stawką VAT w kraju adresu fakturowania nabywcy.
Nabywca może skorzystać ze swoich środków zaradczych zgodnie z tymi warunkami.
Jeśli używane jest rozwiązanie płatności elektronicznej, płatność zostanie dokonana w walucie określonej przez sprzedawcę.
Sprzedawca może wstrzymać dostawę produktu, dopóki nie upewni się, że cena produktów i opłata za dostawę zostały w pełni i pomyślnie opłacone za pomocą rozwiązania płatności elektronicznej (w tym przypadku, gdy cena produktów jest płacona przelewem bankowym i nabywca przekaże cenę zakupu (opłatę za dostawę) w walucie państwa członkowskiego nabywcy, a sprzedawca nie otrzyma pełnej kwoty ceny zakupu i opłaty za dostawę z powodu kosztów konwersji i innych opłat i prowizji bankowych). Jeśli cena produktu nie została w pełni zapłacona, sprzedawca może zażądać od nabywcy dopłaty ceny zakupu.
Aby zapewnić dostawę produktu, sprzedawca oferuje nabywcom spoza Węgier te same opcje dostawy co nabywcom węgierskim.
W przypadku, gdy zgodnie z warunkami nabywca ma możliwość wyboru dostawy produktu na terytorium Węgier lub innego państwa członkowskiego UE, nabywcy spoza Węgier mogą również wybrać dowolną metodę dostawy określoną w warunkach.
Jeśli nabywca ma możliwość wyboru opcji odbioru zgodnie z warunkami odbioru produktu, nabywcy spoza Węgier mogą również wybrać tę opcję.
W przeciwnym razie nabywca może zorganizować transport produktu na własny koszt. Nabywcy węgierscy nie mają prawa wybrać tej opcji.
Sprzedawca zrealizuje zamówienie po opłaceniu opłaty za dostawę, a jeśli nabywca nie zapłaci opłaty za dostawę sprzedawcy lub nabywca nie zorganizuje transportu produktu do określonej daty, sprzedawca rozwiąże umowę i zwróci nabywcy uprzednio opłaconą cenę zakupu.

Prawa autorskie

Zgodnie z paragrafem (1) Sekcji 1 Ustawy nr LXXVI z 1999 r. dotyczącej praw autorskich (zwaną dalej: Ustawą o prawach autorskich), strona internetowa jest uważana za materiał chroniony prawem autorskim, dlatego wszystkie części strony są chronione prawami autorskimi. Zgodnie z paragrafem (1) Sekcji 16 Ustawy o prawach autorskich, zabronione jest nieautoryzowane wykorzystywanie rozwiązań graficznych i oprogramowania, programów komputerowych strony internetowej lub aplikacji, które mogą być używane do modyfikacji strony lub jej części. Jakikolwiek materiał ze strony i jej baza danych może być wykorzystywany, nawet za zgodą pisemną właściciela praw, tylko po wskazaniu strony i źródła. Właścicielem praw jest: Weisson Kft.

Informacja o ochronie prywatności
Polityka prywatnośc

Ostatnia aktualizacja: 30/01/2025

Operator danych

Nazwa: Weisson Kft.

Zarejestrowana siedziba: 2241 Sülysáp, Tápió u. 3.

Adres pocztowy, zarządzanie reklamacjami: 2241 Sülysáp, Tápió u. 3.

E-mail: info@sportlampa.com

Numer telefonu: +36204603647

Strona internetowa: https://sportlampa.com

Dostawca usług hostingowych

Nazwa: UNAS Online Kft.

Adres pocztowy: 9400 Sopron, Kőszegi út 14.

E-mail: unas@unas.hu

Opis działalności związanej z przetwarzaniem danych w trakcie działalności sklepu internetowego

Niniejszy dokument zawiera wszystkie istotne informacje dotyczące przetwarzania danych w kontekście działania sklepu internetowego, zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (2016/679) Unii Europejskiej (zwanym dalej: Rozporządzeniem lub RODO) oraz Ustawą CXII z 2011 roku (zwanej dalej Ustawą o ochronie prywatności).

Informacje dotyczące używania plików cookie

Co to jest plik cookie?

Podczas odwiedzania strony internetowej, operator danych używa plików cookie. Plik cookie to zestaw informacji składający się z liter i cyfr wysyłanych do Twojej przeglądarki przez naszą stronę internetową w celu zapisania niektórych ustawień, ułatwienia korzystania z naszej strony oraz pomocy w zbieraniu istotnych informacji statystycznych o naszych odwiedzających. Niektóre pliki cookie nie zawierają danych osobowych i nie są odpowiednie do identyfikacji indywidualnych użytkowników, ale niektóre pliki cookie zawierają unikalny identyfikator, czyli losowo generowaną sekwencję liczb, która jest przechowywana na Twoim urządzeniu, co zapewnia Twoją identyfikację. Czas trwania działania każdego pliku cookie zawarty jest w odpowiednim opisie.

Podstawa prawna i przepisy dotyczące plików cookie:

Podstawą prawną przetwarzania jest Twoja zgoda zgodnie z artykułem 6 ustęp (1) litera (a) Rozporządzenia.

Główne cechy plików cookie używanych przez stronę internetową:

Pliki cookie ściśle konieczne:

Jeśli nie zaakceptujesz używania plików cookie, niektóre funkcje będą niedostępne.

  • Pliki cookie ściśle konieczne do działania: Te pliki cookie są niezbędne do korzystania ze strony internetowej i umożliwiają korzystanie z podstawowych funkcji strony. Bez tych plików cookie niektóre funkcje strony internetowej będą niedostępne. Czas życia tych plików cookie jest ograniczony wyłącznie do sesji.

  • Pliki cookie sesji: Te pliki cookie przechowują lokalizację użytkownika, język przeglądarki i walutę płatności. Czas ich życia wynosi do momentu zamknięcia przeglądarki lub maksymalnie 2 godziny.

  • Pliki cookie produktów polecanych: Rejestrują listę produktów, które mają zostać polecone w funkcji "Poleć znajomemu". Czas ich życia wynosi 60 dni.

  • Wersja mobilna, pliki cookie projektowe: Wykrywają urządzenie używane przez odwiedzającego i przełączają na widok pełnej wersji mobilnej. Czas ich życia wynosi 365 dni.

  • Pliki cookie akceptacji cookie: Przy wejściu na stronę, akceptujesz oświadczenie dotyczące przechowywania plików cookie w odpowiednim oknie. Czas ich życia wynosi 365 dni.

  • Pliki cookie wyjścia #2: Wylogowują odwiedzającego po 90 dniach zgodnie z opcją #2. Czas ich życia wynosi 90 dni.

  • Pliki cookie identyfikacji backend: Identyfikator serwera backend, który obsługuje stronę. Czas ich życia wynosi do momentu zamknięcia przeglądarki.

  • Ealrm, ealem, ealpw: Zapewniają trwałe logowanie. Czas ich życia wynosi 180 dni.

  • come_from: Wykonuje przekierowanie logowania. Czas ich życia wynosi 10 minut.

  • currency: Przechowuje walutę kupującego. Czas ich życia wynosi 30 dni.

  • Pliki cookie Barion Pixel: W trakcie korzystania z rozwiązania płatności Barion, Barion Payment Zrt. używa plików cookie do zapobiegania oszustwom (pliki cookie ba_vid, ba_vid.xxx i ba_sid), które przetwarzają dane osobowe (profil). W przypadku płatności Barion, sprzedawca może zapewnić płatność tylko z użyciem tych plików cookie, nie może ich wyłączyć. Celem plików cookie ba_vid, zgodnie z powiadomieniem Barion o plikach cookie, jest wykrywanie oszustw z użyciem kart kredytowych na podstawie odcisku palca urządzenia używanego przez kupującego oraz zwyczajów przeglądania. Używanie plików cookie jest niezbędne do wykrywania oszustów. Plik cookie zapewnia, że wiemy, iż dane dotyczące Twoich zwyczajów przeglądania pochodzą od użytkownika. Celem plików cookie ba_vid.xxx, zgodnie z powiadomieniem Barion o plikach cookie, jest wykrywanie oszustw z użyciem kart kredytowych na podstawie odcisku palca urządzenia używanego przez kupującego oraz zwyczajów przeglądania. Plik cookie zapewnia, że Barion Zrt. może śledzić Twoje zwyczaje przeglądania między dwiema sesjami na stronie. Te informacje są zbierane przez te pliki cookie: ba_vid, identyfikator użytkownika, który jest hashem skompilowanym z właściwości przeglądarki, na podstawie znacznika czasu pierwszej, bieżącej i ostatniej wizyty na stronie, identyfikator bieżącej sesji, zgoda na pliki cookie osób trzecich. Celem plików cookie ba_sid, zgodnie z powiadomieniem Barion o plikach cookie, jest wykrywanie oszustw z użyciem kart kredytowych na podstawie odcisku palca urządzenia używanego przez kupującego oraz zwyczajów przeglądania. Plik cookie zapewnia, że Barion Zrt. może zidentyfikować sesję kupującego na stronach internetowych. Czas przechowywania plików cookie ba_vid i ba_vid.xxx wynosi 1,5 roku od ostatniej aktualizacji, czas przechowywania pliku cookie ba_sid wynosi 30 minut. Dane są przechowywane przez Barion Zrt. Powiadomienie o plikach cookie Barion dostępne jest tutaj:

https://www.barion.com/en/cookie-notice/

Informacje o plikach cookie innych firm

Pliki cookie Google Analytics

Korzystamy z narzędzi analitycznych Google Analytics w celu zbierania informacji o sposobie korzystania z naszej strony internetowej. Google Analytics gromadzi dane, takie jak czas spędzony na stronie, liczba odwiedzin, źródło odwiedzin, lokalizacja i inne dane dotyczące aktywności użytkowników na stronie internetowej. Te informacje są wykorzystywane do analizy zachowań użytkowników, optymalizacji strony internetowej oraz jej dostosowania do potrzeb odwiedzających.

Więcej informacji na temat Google Analytics oraz plików cookie można znaleźć w Polityce Prywatności Google, dostępną pod tym linkiem: https://policies.google.com/privacy

Pliki cookie Facebook

Korzystamy również z plików cookie, aby poprawić jakość interakcji z naszymi stronami na Facebooku. Facebook może gromadzić dane o tym, jak korzystasz z naszych usług, aby wyświetlać Ci spersonalizowane reklamy oraz analizować, jak użytkownicy reagują na nasze posty na tym portalu.

Więcej informacji o plikach cookie Facebooka oraz o tym, jak zarządzać swoimi preferencjami, znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/policies/cookies/

Pliki cookie Hotjar

Używamy narzędzi Hotjar, które pozwalają nam śledzić, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z naszą stroną. Dzięki temu możemy zbierać anonimowe dane o tym, które części strony są najczęściej odwiedzane, jakie funkcje są używane oraz jak użytkownicy poruszają się po stronie internetowej. Te informacje pomagają nam poprawić doświadczenie użytkowników.

Więcej informacji o Hotjar oraz plikach cookie można znaleźć tutaj: https://www.hotjar.com/legal/policies/cookie-information/

Zarządzanie plikami cookie

Masz prawo do zarządzania plikami cookie przechowywanymi na Twoim urządzeniu. Możesz je usunąć lub zablokować za pomocą ustawień swojej przeglądarki. Większość przeglądarek internetowych umożliwia automatyczne blokowanie plików cookie lub powiadamianie o ich użyciu. W zależności od używanej przeglądarki, poniżej znajdują się linki, które pomogą Ci zarządzać plikami cookie:

  • Google Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=pl

  • Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/pl/kb/ciasteczka

  • Safari: https://support.apple.com/pl-pl/guide/safari/sfri11471/mac

  • Microsoft Edge: https://support.microsoft.com/pl-pl/edge

Pamiętaj, że zablokowanie plików cookie może wpłynąć na funkcjonalność strony internetowej i niektóre usługi mogą być niedostępne.

Twoje prawa w zakresie ochrony danych osobowych

Masz prawo do uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, usuwania oraz ograniczania ich przetwarzania. Możesz również zgłosić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych oraz zażądać przeniesienia danych.

Aby skorzystać ze swoich praw, skontaktuj się z nami za pośrednictwem adresu e-mail: info@sportlampa.com

 

Zmiany w Polityce Prywatności

Zastrzegamy sobie prawo do aktualizacji niniejszej Polityki Prywatności w dowolnym czasie. Wszelkie zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej stronie, a w przypadku istotnych zmian, poinformujemy Cię o nich za pośrednictwem naszej strony internetowej lub e-maila. Zalecamy regularne sprawdzanie tej strony, aby być na bieżąco z wszelkimi zmianami w naszej Polityce Prywatności.

Kontakt z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej Polityki Prywatności, sposobu przetwarzania danych osobowych lub chcesz skorzystać ze swoich praw związanych z ochroną danych, skontaktuj się z nami pod poniższymi danymi kontaktowymi:

Adres e-mail: info@sportlampa.com
Adres siedziby: [adres firmy]




DZIAŁANIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH ZWIĄZANE Z USŁUGĄ REALIZACJI ZAMÓWIENIA W SKLEPIE INTERNETOWYM

Nazwa procesora: WEBSHIPPY Magyarország Logisztikai és Szállítmányozási Kft.

Siedziba osoby upoważnionej przez operatora: 2151 Fót, 0221/12.

Cel przetwarzania danych osobowych przez procesora danych: zarządzanie zamówieniami, pakowanie produktów, przekazywanie paczek do dostawcy usług zajmującego się dostawą, zarządzanie produktami zwróconymi, wystawianie faktur w imieniu operatora danych. Ponadto procesor danych umożliwia operatorowi danych rejestrowanie powyższych danych w systemie Webshippy bez ograniczeń czasowych.

Kategorie przetwarzanych danych:

Dane klienta niezbędne do fakturowania i dostawy: imię i nazwisko odbiorcy (nabywcy), adres dostawy, adres do faktury (jeśli faktura jest wystawiana przez procesora danych w imieniu operatora danych), numer telefonu, adres e-mail, dane dotyczące zakupu: data, cena zakupionego produktu, właściwości produktu, metoda i status dostawy, metoda płatności i status, kwota, ID zamówienia, szczegóły i uwagi dotyczące dostawy.

Okres przetwarzania danych osobowych:

Operator danych instruuje procesora danych, aby przechowywał przetworzone dane przez 1 rok od momentu realizacji zamówienia w systemie Webshippy. System Webshippy umożliwia operatorowi danych rejestrowanie danych także po upływie okresu przechowywania wynoszącego 1 rok w odniesieniu do zamówień realizowanych za pośrednictwem systemu Webshippy. Operator danych może usunąć dane z rejestru w dowolnym momencie po upływie okresu przechowywania 1 roku, w związku z czym system Webshippy umożliwia operatorowi danych przestrzeganie terminów przetwarzania danych ustalonych przez samego operatora.

Prawa przysługujące Państwu w trakcie przetwarzania danych:

W trakcie przetwarzania danych przysługuje Państwu prawo do:

  • wycofania zgody

  • dostępu do danych osobowych oraz informacji dotyczących przetwarzania danych

  • poprawienia danych

  • ograniczenia przetwarzania danych

  • usunięcia danych

  • sprzeciwu

  • przenoszenia danych

Jeśli chcą Państwo skorzystać z tych praw, będzie to wymagało Państwa identyfikacji, a operator danych musi się z Państwem skontaktować. W związku z tym, dla celów identyfikacji, konieczne będzie dostarczenie danych osobowych (ale tylko tych, które zostały już przetworzone przez operatora danych), a skargi dotyczące przetwarzania danych będą dostępne w Państwa koncie e-mail w okresie wskazanym w tej Polityce prywatności dotyczącej skarg. Jeśli byli Państwo naszymi klientami i chcą Państwo zidentyfikować się w celu przetwarzania skarg lub procesu zarządzania gwarancjami, prosimy również o podanie ID zamówienia w celu identyfikacji. W ten sposób będziemy mogli Państwa zidentyfikować jako naszych klientów. Operator danych odpowie na skargi dotyczące przetwarzania danych w ciągu maksymalnie 30 dni.

Prawo do wycofania zgody:

Mają Państwo prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie, w takim przypadku dane dostarczone zostaną usunięte z naszego systemu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zamówienia, które nie zostało jeszcze zrealizowane, wycofanie zgody może uniemożliwić ukończenie dostawy zamówienia. Ponadto, jeśli zakup został już zrealizowany, na mocy przepisów rachunkowych nie możemy usunąć daty fakturowania z naszych systemów, a jeśli pozostaje jakakolwiek niezapłacona kwota, możemy przetwarzać dane nawet po wycofaniu zgody, opierając się na uzasadnionym interesie związanym z dochodzeniem roszczeń.

Dostęp do danych osobowych:

Mają Państwo prawo uzyskać od operatora danych potwierdzenie, czy Państwa dane osobowe są przetwarzane i, w takim przypadku, mają Państwo prawo do:

  • uzyskania dostępu do przetwarzanych danych osobowych

  • otrzymania od operatora danych informacji o następujących kwestiach:

    • cele przetwarzania danych

    • kategorie przetwarzanych danych osobowych

    • informacje o odbiorcach lub kategoriach odbiorców, którym dane osobowe zostały lub zostaną ujawnione

    • przewidywany okres przetwarzania danych osobowych lub, jeśli nie jest to możliwe, kryteria służące do określenia tego okresu

    • istnienie prawa do żądania od operatora danych poprawienia lub usunięcia danych osobowych lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych, które Państwa dotyczą, lub wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania

    • prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego

    • jeśli dane osobowe nie zostały zebrane od osoby, której dotyczą, jakiekolwiek dostępne informacje dotyczące ich źródła

    • istnienie automatycznego podejmowania decyzji, w tym profilowania, oraz co najmniej w takich przypadkach informacje o logice wykorzystywanej w tym procesie, jak również znaczenie i przewidywane konsekwencje takiego przetwarzania dla Państwa.

      Cel wykonania tych praw może mieć na celu ustalenie i weryfikację legalności przetwarzania danych, dlatego w przypadku wielokrotnych żądań informacji, operator danych może pobrać rozsądna opłatę za dostarczenie informacji.

      Dostęp do danych osobowych jest zapewniony przez Operatora danych poprzez przesłanie przetworzonych danych i informacji osobowych na e-mail po Państwa identyfikacji. Jeśli się Państwo zarejestrowali, udostępniamy dostęp, aby mogli Państwo zobaczyć i sprawdzić swoje dane osobowe, logując się do konta użytkownika.

      Prosimy wskazać w Państwa wniosku, że żądają Państwo dostępu do danych osobowych lub informacji dotyczących przetwarzania danych.

      Prawo do poprawienia:

      Mają Państwo prawo do niezwłocznego uzyskania od operatora danych poprawienia danych osobowych, które dotyczą Państwa i są nieprawdziwe.

      Prawo do ograniczenia przetwarzania danych:

      Mają Państwo prawo do uzyskania od operatora ograniczenia przetwarzania w przypadku, gdy występuje jeden z następujących przypadków:

      • kwestionują Państwo dokładność danych osobowych, przez okres, który pozwala operatorowi danych zweryfikować dokładność danych osobowych, a jeśli dokładność danych może zostać natychmiast ustalona, nie nastąpi żadna ograniczenia;

      • przetwarzanie danych jest niezgodne z prawem i sprzeciwiają się Państwo usunięciu danych osobowych z jakiegokolwiek powodu (np. ponieważ dane są potrzebne do dochodzenia roszczeń) i w zamian żądają Państwo ograniczenia ich wykorzystywania;

      • operator nie potrzebuje danych osobowych do przetwarzania, ale są one niezbędne dla osoby, której dotyczą, w celu ustalenia, wykonania lub obrony roszczeń prawnych lub, jeśli sprzeciwili się Państwo przetwarzaniu danych, ale uzasadniony interes operatora danych również może stanowić podstawę, przetwarzanie danych musi zostać ograniczone, dopóki nie będzie możliwe ustalenie, czy uzasadnione powody operatora danych przeważają nad Państwa uzasadnionymi powodami.

      W przypadku ograniczenia przetwarzania, te dane osobowe, z wyjątkiem przechowywania, będą przetwarzane wyłącznie za Państwa zgodą lub w celu ustalenia, wykonania lub obrony roszczeń prawnych lub ochrony praw innych osób fizycznych lub prawnych, lub z powodów ważnego interesu publicznego Unii lub państwa członkowskiego.

      Będą Państwo poinformowani przez operatora danych przed usunięciem ograniczenia przetwarzania (co najmniej 3 dni robocze przed usunięciem ograniczenia).

      Prawo do usunięcia - prawo do bycia zapomnianym

      Mają Państwo prawo do uzyskania od operatora danych usunięcia danych osobowych, które Państwa dotyczą, bez zbędnej zwłoki, w przypadku gdy zachodzi jeden z następujących przypadków:

      • dane osobowe nie są już potrzebne do celów, dla których zostały zebrane lub w inny sposób przetworzone;

        • wycofali Państwo zgodę, na której opiera się przetwarzanie i nie ma innej podstawy prawnej przetwarzania;

        • wniesli Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych, które dotyczą Państwa, w oparciu o uzasadniony interes operatora i nie ma innych uzasadnionych podstaw prawnych przetwarzania;

        • dane osobowe były przetwarzane niezgodnie z prawem;

        • dane osobowe muszą zostać usunięte w celu wywiązania się z obowiązku prawnego przewidzianego w prawie Unii lub państwa członkowskiego, któremu podlega operator danych;

        • dane osobowe zostały zebrane w związku z ofertą usług społeczeństwa informacyjnego, świadczonych dziecku, na warunkach ustawowych, w związku z ochroną danych osobowych.

        Prawo do sprzeciwu:

        Mają Państwo prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, które Państwa dotyczą, w przypadku przetwarzania na podstawie uzasadnionego interesu lub w przypadku przetwarzania danych w ramach marketingu bezpośredniego, w tym profilowania.

        Jeśli będą Państwo wnosić sprzeciw do operatora, proces przetwarzania danych osobowych zostanie natychmiast wstrzymany, a dalsze przetwarzanie będzie możliwe tylko w określonych okolicznościach (np. ze względu na konieczność wykonania roszczeń prawnych).

Logowanie

Dostęp
Rejestracja
Mój profil
Wózek
Moje ulubione

Kontakt

nagłówek
Ogólne warunki umowne
Informacja o ochronie prywatności
Wysyłka
Płatność
Instrukcje bezpieczeństwa dotyczące używania baterii litowo-jonowych

 

Prawo do zwrotu i reklamacji

Zgłoszenie problemu

Zwrot i odstąpienie

Gwarancja

  • facebook

  • instagram

borgun_hu
paypal
  • Latarka czołowa
  • Latarki
  • Światła rowerowe
  • Baterie
  • Ładowarki
  • Akcesoria + Zrób to sam.
  • Pchli targ
  • Promocje
  • Nasze topowe marki
Nyelv váltás
  • hu
  • en
  • cz
  • hr
  • sk
  • si
  • de
  • ro
  • fr
  • es
  • pl
Wymiana walut
Dostęp
Rejestracja
Ustawienia zarządzania danymi
Nasza strona internetowa używa plików cookie niezbędnych do podstawowego funkcjonowania. Dla szerszej funkcjonalności (marketing, statystyki, personalizacja) możesz zezwolić na inne pliki cookie. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności.
Pliki cookie mają kluczowe znaczenie dla podstawowej funkcjonalności witryny i bez nich witryna nie będzie działać prawidłowo. Pliki te nie przechowują informacji umożliwiających identyfikację użytkownika.
Używamy marketingowych plików cookie do śledzenia aktywności odwiedzających witrynę. Celem jest wyświetlanie odpowiednich reklam poszczególnym użytkownikom i zachęcanie ich do podejmowania działań, dzięki czemu nasza witryna staje się jeszcze bardziej wartościowa.
Zbierając i raportując dane w formie anonimowej, statystyczne pliki cookie pomagają właścicielowi witryny zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję z witryną.
Pliki cookie używane do personalizacji pozwalają nam zapamiętać informacje, które zmieniają sposób zachowania lub wygląd strony internetowej.